Szafa jako elementy wystroju wnętrza

Szafy oprócz funkcji użytkowej pełnią rolę ozdobną. Mogą stanowić efektowny i modny element wystroju. Istotne znaczenia mają fronty, ich forma, surowiec, kolor czy zdobienia. Modnym akcentem są szafy klasyczne, bez zbędnych detali, prostota jest bardzo ceniona. Idealnie będą pasowały do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych. 

Popularne rodzaje szaf 

Szafy, które wykorzystują każdą wolną powierzchnię pomieszczenia są zazwyczaj szafami wnękowymi, robionymi na wymiar. Zajmują one obszar od podłogi po sufit, dają możliwość uzyskania sporej ilości miejsca, zazwyczaj nie mają ścianek bocznych. Jakie rodzaje szaf cieszą się największa popularnością?

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest szafa na wymiar typu L, czyli szafa narożna. Innym często stosowanym rozwiązaniem są szafy z bocznymi ściankami – montowane często w przypadku niezbyt prostych ścian i chęci wzmocnienia i ustabilizowania konstrukcji.

Pomimo, że pawlacz (nadbudówka mocowana na  suficie szafy) kojarzy nam się raczej z blokiem cioci Wandzi, to tego typu szafy znów zyskują popularność. Opakowane w nowoczesne płyty i fronty, stanowią atrakcyjną formą poszerzenia przestrzeni w szafie. Zazwyczaj tego typu możliwości wykorzystuje się we wnętrzach, które są bardzo wysokie.

Interesujące dodatki, które mogą odmienić Twoją szafę

Szafy przesuwne dają możliwość wykorzystania różnego typu elementów ozdobnych. Pomimo, ogromnej ilości możliwości najlepiej i najpraktyczniej prezentują się szklane fronty w gładkiej postaci, czy też czasami ozdobionej różnymi wzorami. Jest to rozwiązanie bardzo eleganckie i nowoczesne. Co oprócz tego? Z pewnością fronty zdobione panelami 3D, które posiadają różną fakturę. Wiele osób wybiera drzwi przesuwne, które idealnie oddają efekt drewna, które obecnie jest bardzo modne w wielu stylach wnętrzarskich.

Related Posts